Σε μια ημέρα που το KostasBlog γιορτάζει, (και μαζί του η μισή Ελλάδα), στις κινηματογραφικές αίθουσες κάνουν πρεμιέρα 4 νέες ταινίες (αλλά και 3 επαναπροβολες), από τις οποίες σας προτείνουμε τις 2.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi1mdIJxmCDIYlLnXaNPKbwM-rMDF-DhnaH8tZRyJ-K_myTJB0SMOIQPO7nDHzHGcHK_t4ggCCb6DpRx5aAP3wmXtf2Kj3lvFZL8q69t5AXoq9YFZF50WjnCeKN8Nzx84l5BMJS3YZM79E/s200/The-Broken-01.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhO43vl2UkqX-gtH67Qbf5mRJ1K_T8eJ1n9MHeJnEwt93drrPs52tGagFRsZNwzsfwV5YxUlSyD6SHuzuXJDz0Vy4Gch5c3_v6z8wn3ujuezIeS8MVifc_bd7OhI1Y2Fw4pgfQBMjNsX6Q/s200/Night-At-The-Museum-2.jpg)
Ακόμα προβάλλονται.
Έρωτας με το Ζόρι (Scusa ma ti Chiamo Amore) , μια Ιταλική κομεντί του Φεντερίκο Μοτσα όπου αναβιώνει ο μύθος της Λολίτας (θα’θελε..), με έναν 40αρη να ερωτοτροπεί με μια 17χρονη! Σε 3 αίθουσες.
Ιστορίες από το Τέλος Του Κόσμου (Southland Tales), αμερικάνικη περιπέτεια-σινεφιλ διάρκειας 145 λεπτών !!! όπου ένας ηθοποιός, μια πορνοσταρ και ένας μπάτσος βρίσκονται μπλεγμένοι σε τρομοκρατική ενέργεια. Σε 1 μόνο αίθουσα.
Απόψε μην πάτε σινεμά. Γιορτάζουμε!